Апаратно-програмний комплекс контролю відкриття дверей

Область застосування пропонованої системи – забезпечення контролю доступу до різноманітних приміщень та територій, фіксація часу приходу співробітників, елемент інфраструктури «розумного будинку».

Запропонований комплекс контролю і управління доступом після налаштування адміністратором забезпечує автоматичне управління входом і виходом людей в будівлі і приміщення організації, в’їздом і виїздом транспорту на територію. Використання комплексу дозволить забезпечити гнучкість задання режимів доступу, обліку і контролю робочого часу, більш високий рівень безпеки та можливість отримання інформації про дотримання робочого графіка співробітниками.

Розроблюване рішення для управління та контролю доступу включає до себе програмну частину у вигляді веб-застосунку, та апаратну частину, яка реалізована на основі платформи Node MCU.

Задача  апаратної частини полягає у зчитуванні даних з RFID-міток відвідувачів, відправленні даних на сервер за допомогою Wi-Fi, обробки відповіді від веб-сервера та керуванні доступом до об‘єкту шляхом використання соленоїдного замку.

Програмна частина дозволяє збирати і виводити дані про спроби входу (успішні та неуспішні) і керувати переліком допущених міток. Дозволяє введення і використання додаткової інформації про допущені в систему мітки, а також зберігання статистики входу і виходу, експорт даних в форматі CSV.

Апаратна частина у даний час представлена на макетній платі у вигляді діючого прототипу.

Опис розробки відображено в науковій праці: V. Lytvynenko, Software-hardware Complex of Access Control and Management / H. Ivashchenko, V. Lytvynenko // Computer and Information Systems and Technologies, м. Харків, Україна, 22-23 квітня 2020 року.

Керівник проекту: Іващенко Г.С., к.т.н., доц. кафедри ЕОМ ХНУРЕ.

Виконавець: Литвиненко В.С., студент групи КІУКІ-16-4 (реалізація у рамках бакалаврської роботи)