Апаратно-програмний комплекс для моніторингу показань енергоспоживання

Область застосування пропонованої системи – стеження за витрачанням електроенергії у побутовій мережі, елемент інфраструктури «розумного будинку».

Розроблений комплекс надає можливість забезпечення моніторингу та збереження поточних значень сили струму в обраному фрагменті енергомережі, для подальшого аналізу та обробки, з можливістю доступу до зібраних даних за допомогою мережі Інтернет.

На відміну від існуючих аналогів, запропоноване рішення дозволяє отримувати дані за проміжок часу та зберігати їх на власному сервері. Для використання системи не потрібне втручання у енергомережу та для моніторингу може бути обрана як уся квартирна мережа цілком, так і окремі її фрагменти.

Запропоноване рішення містить апаратну частину (зчитування показань та відправка) та web-застосунок, що приймає запити з даними від пристрою, зберігає їх, та надає API для зчитування даних зовнішніми сервісами.

Клієнт-серверна архітектура програмної частини комплексу реалізована за принципом REST за допомогою платформи Node.js.

Апаратна частина у даний час представлена на макетній платі у вигляді діючого прототипу, рішення засноване на використанні апаратних засобів платформи Arduino Uno R3, таких як неінвазивний датчик току SCT-013-000 та WiFi-модуль ESP8266-01.

Керівник проекту: Іващенко Г.С., к.т.н., доцент кафедри ЕОМ ХНУРЕ.

Виконавець: Дубовик О.С., студент групи КІУКІу-17-10 (реалізація у рамках бакалаврської роботи)