Апаратно-програмний комплекс управління системою спостереження

Область застосування пропонованої системи – системи безпеки (організація системи спостереження за приміщеннями), моніторинг (слідкування за протіканням якого-небудь явища або експерименту), камери метеоспостережень та засоби віддаленого контролю, елемент інфраструктури «розумного будинку».

Комплекс системи спостереження дозволяє адміністратору віддалено керувати камерою та надає можливість іншим користувачам отримувати поточне зображення з керованої камери.

Реалізовано на основі одноплатного комп’ютера з камерою, закріпленою на сервокронштейні, положення якого керується двома сервоприводами для задання напряму спостереження в обох площинах. До складу апаратних засобів, що були використані, входить одноплатний комп’ютер Raspberry Pi 3B, модуль камери для комп’ютера Raspberry Pi RaspiCAM, два сервомотори SG90, трьохосьовий компас HMC5883L та GPS USB-модуль Glonass VK-172

Віддалене керування напрямком камери по горизонталі та вертикалі та перегляд зображення здійснюються через веб-застосунок, серверна частина якого забезпечує зв’язок з Raspberry Pi та зберігання поточних даних: зображення з камери та інформацію про її положення.

Для обробки запитів, що отримують дані та змінюють статус платформи відеоспостереження, розроблений веб-застосунок на базі архітектури RESTful з використанням фреймворку Flask.

Апаратна частина у даний час представлена на макетній платі у вигляді діючого прототипу.

Керівник проекту: Іващенко Г.С., к.т.н., доцент кафедри ЕОМ ХНУРЕ.

Виконавець: Солонцевой Д.М., студент групи КІУКІу-17-10 (реалізація у рамках бакалаврської роботи)