Студенти кафедри ЕОМ на саморобному 3D-принтері продемонстрували перший друк

Ще 25 березня на кафедрі Електронних обчислювальних машин було анонсовано початок робіт зі створення 3D-принтера. Ініціатор – молодий вчений кафедри ЕОМ, аспірант Мартовицький Віталій разом зі студентами, які виявили бажання взяти участь в розробці цікавого девайса, днями провели вже перший пробний друк. Як і планувалося, 3D-принтер працює з екологічно безпечним видом пластику за методом наплавлення.

Таким чином, результатом третього етапу є зібрана конструкція, яка дозволяє вже друкувати примітивні вироби з пластику. В даний момент команда розробників перейшла до четвертого етапу – налагодження пристрою, складний процес тестування і виготовлення юзабіліті-корпусу.

Деякі співробітники університету за допомогою сучасних засобів комунікацій ставили питання, чому дана технологія не була презентована на виставці технічної творчості в рамках Міжнародного радіоелектронного форуму.

На дане питання відповідь дав науковий керівник Віталія – завідувач кафедри ЕОМ, доктор технічних наук, професор Рубан Ігор Вікторович: «По-перше, на момент подачі заявки від кафедр на подання розробок на виставці технічної творчості – 3D-принтер ще не був готовий, а нарощувати темпи по виготовленню складного пристрою «аби-як» – це шлях невірний і хибний. Розробка повинна пройти всі етапи підготовки та лише тоді – демонструватися. Це дозволяє оцінити всі її переваги».

Віталій Мартовицький висловив надію, що до 21 Міжнародного радіоелектронного форуму крім цієї розробки, за допомогою отриманого досвіду його студентської групи вдасться створити і кілька інших пристроїв, які в сукупності дозволяють проводити повний цикл: від сканування до друку конкретного 3D-об’єкта.

І знову, кафедра ЕОМ запрошує студентів та молодих вчених для участі в створенні 3D-принтера! Демонстрація успішних кроків у даному напрямку підкреслює відповідальність в повному рішенні поставленого завдання.

Колектив кафедри бажає нових успіхів!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Вы должны быть авторизованы, чтобы разместить комментарий.