Про кафедру

logoНаприкінці 1961 року у Харківському інституті гірничого машинобудування, автоматики та обчислювальної техніки була організована кафедра «Обчислювальної техніки та промислової електроніки». У 1963 році у зв’язку з розділом кафедри вона була перейменована в кафедру «Обчислювальної техніки», на базі якої вже в 1967 році було створено дві кафедри: «Математичного програмування і моделювання» та «Математичних машин». У 1977 році кафедра отримала назву «Електронних обчислювальних машин».

Кафедра ЕОМ активно співпрацює з вітчизняними та зарубіжними компаніями, що дає можливість проводити стажування та організовувати проходження практики студентами із здобуттям актуальних навичок і знань. Завдяки плідній співпраці з центром навчання студентів на іноземних мовах кафедра проводить навчання іноземних студентів за спеціальністю «комп’ютерні системи та мережі» на англійській мові.

Науково-дослідницька робота, яка проводиться на кафедрі ЕОМ, є додатковою базою для підготовки кваліфікованих викладачів і магістрів з основних дисциплін навчальних та наукових напрямів. Студенти займаються науковою роботою під керівництвом досвідчених науковців і педагогів, які беруть участь в роботі міжнародних конференцій і публікують статті у фахових журналах. Результати науково-дослідної роботи знаходять застосування в навчальному процесі в лекціях і лабораторних роботах по курсам, які забезпечуються кафедрою.

З листопада 2019 року кафедру очолює Коваленко Андрій Анатолійович, доктор технічних наук, професор.